Wybieramy książkę, czyli najlepszy prezent na dzień matki

Nasze matki to nie tylko zaradne i silne kobiety, ale także ciekawe świata podróżniczki, uważne obserwatorki otaczającej je rzeczywistości, jak również mniej lub bardziej doskonałe panie domu. Role, jakie pełnią w swoim życiu są zróżnicowane, wielowymiarowe i niezwykle interesujące. Dokładnie takimi samymi przymiotnikami można określić beletrystykę i literaturę piękną. Oto pierwszy z powodów, dla którego warto wybrać książkę jako prezent na Dzień Matki. Trzeba mieć świadomość, że księgarnie oferują nam tak szeroki wybór tytułów, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Wieczór z wartościową lekturą – podaruj go swojej mamie

Tym, co dla wielu z nas jest najcenniejsze w życiu są prawdziwe emocje. Dobrze napisana książka może dostarczyć nam całą paletę uczuć. Nie zawsze będą one łatwe i przyjemne, co jednak wcale nie ujmuje im wartości. Dlatego nie należy obawiać się lektur takich jak “Położna z Auschwitz” Magdy Knedler. Traktujące o bolesnej historii książki często są świadectwem tego, że nawet w najbardziej brutalnych czasach żyli ludzie, którzy nie utracili człowieczeństwa i wyróżniali się ogromnym heroizmem. Jeśli więc uważasz, że prezent na Dzień Matki powinien poruszać i odwoływać się do wrażliwości, twórczość wspomnianej autorki to doskonały pomysł. Warto zwrócić uwagę także na ponadczasowe dzieła Olgi Tokarczuk, których ogromną jakość doceniono na całym świecie i uhonorowano Noblem. Książki takie jak “Prawiek i inne czasy” doceni każdy miłośnik literatury.

Zdrowy tryb życia – cenne wskazówki zawarte w popularnych książkach


Dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb organizmu, regularna aktywność fizyczna i zdrowe nawyki pielęgnacyjne to tematy bliskie coraz szerszemu gronu kobiet w różnym wieku. Informacje na ten temat najlepiej czerpać ze sprawdzonych źródeł. Książki takie jak “Wege – tu się kroi coś pysznego” Marioli Streim mogą stanowić inspirację dla każdego, kto poszukuje smacznych wegańskich przepisów. Najlepszy dowód na to, że kuchnia wegańska pełna jest pysznych potraw stanowi pozycja pod tytułem “ErVegan. Roślinna kuchnia dla każdego” napisana przez Eryka Wałkowicza. Forma poradnikowa cieszy się dużą popularnością wśród czytelników płci żeńskiej. Nie da się ukryć, że to kobiety najczęściej poszukują nowych przepisów, które urozmaicą jadłospis wszystkich domowników czy rozglądają się za rzetelnymi poradami dotyczącymi codziennych obowiązków domowych. Taki prezent na Dzień Matki może więc zapoczątkować duże zmiany w życiu, wiążące się nawet z diametralną modyfikacją wielu niezdrowych nawyków.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com