Materac Thermo Silver

Producent: Materasso

Dostępne rozmiary:

80 x 200
2333 zł
90 x 200
2333 zł
100 x 200
2584 zł
120 x 200
2984 zł
140 x 200
3626 zł
160 x 200
4026 zł
180 x 200
4511 zł
200 x 200
4830 zł

Zapytaj o produkt

×

Więcej informacji »

 1. termin realizacji około 7 dni roboczych
 2. na terenie Warszawy dostawa GRATIS
 3. możliwość wykonania rozmiarów niestandardowych
 4. cena może się nieznacznie różnić w przypadku zmiany rodzaju pokrowca
Dane
Opis
Powiązane produkty

 

 

Charakterystyka:
 • materac termoelastyczny
 • piankowy
 • trzywarstwowy
 • innowacyjną technologią  termoregulacji
 • jednostronny
 • 7 stref twardości
 • wysokość materaca 23 cm
 • zalecany stelaż elastyczny
 • średnio-twardy
 • obciążenie ortopedyczne do 140 kg
 • 12 lat gwarancji

 

Budowa
 •   6 cm termoelastycznej i termoregulującej pianki THERMOSILVER o gęstości 50 kg/m³
 • 10 cm pianki wysokoelastycznej o gęstości 40 kg/m³
 •   6 cm szwajcarskiej pianki EvoPoreHRC

 

Pokrowiec:
 • zdejmowany pokrowiec SILK TOUCH gramatura 600 g/m²
 • z boku po obwodzie wszyta siatka 3D PRESSLESS poprawiająca wentylację
 • możliwość prania pokrowca w temp. do 60ºC
 • opcja wymiany pokrowca na inny rodzaj

 

Możliwość wykonania w dowolnym rozmiarze !

 

Materac posiada specjalną termoelastyczną piankę, która dzięki połączeniu dwóch technologii zaspakaja wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Termoelastyczna i termoregulująca pianka powstała w związku z tym, że organizm ludzki jest w stanie prawidłowo działać tylko w bardzo wąskim zakresie temperatur. Nawet mała zmiana temperatury ludzkiego ciała potrafi negatywnie wpłynąć na nasz organizm i może spowodować osłabienie układu immunologicznego. Idealna temperatura ludzkiego ciała jest około 36,6oC. W momencie kładzenia się do łóżka ciało wydaje nadmiar ciepła które jest wyprodukowane przy normalnej czynności mięśni w ciągu dnia. Po zaśnięciu temperatura opada i nasze ciało musi ponownie wytwarzać ciepło. Najlepsza regeneracja występuje w najgłębszej fazie snu, kiedy funkcje fizjologiczne są ograniczone do minimum. W wydłużeniu tej fazy snu pomaga nowoczesna termoregulująca piana THERMO SILVER.

Pianka THERMO SILVER naturalnie reguluje temperaturę ciała i pozwala zachować jej wysokość na właściwym poziomie. Dzięki nowoczesnej strukturze polegającej na zastosowaniu mikrokapsułek PCM ( Phase Materials Change) pianka THERMO SILVER pochłania ciepło wydzielane przez ludzkie ciało i tym sposobem zostaje zachowana stała, temperatura. Wewnątrz piany THERMO SILVER zachodzi reakcja zmiany struktury materiału, podczas której użytkownik unika niepożądanego nadmiernego nagrzewania się ciała. Piana THERMO SILVER zawiera również unikatowe cząsteczki soli srebra, które posiadają właściwości antybakteryjne, pozwalające użytkownikom zachować higienę na najwyższym poziomie. Technologia ta wykorzystuje antybakteryjne właściwości srebra, potężne naturalne antybiotyki wykorzystywane od tysięcy lat. Właściwości srebra były znane i używane w starożytnej Grecji w leczeniu i dezynfekcji. W oparciu o przeprowadzone klinicznie badania mikrobiologiczne stwierdzono, że przez użycie srebra wzrasta w piance ochrona przed bakteriami o 99.9%.

Pianka wysokoelastyczna – Jest jednym z podstawowych materiałów do produkcji materaców. Zapewnia optymalną elastyczność punktową oraz dobrą wentylację. Miliony otworków w strukturze pianki przyczyniają się do perfekcyjnego dopasowania do kształtu ciała i gwarantują komfort użytkowania. Pianka wysokoelastyczna w porównaniu ze zwykła pianką poliuretanową (PUR) charakteryzuje się większą elastycznością, która znacznie podnosi komfort użytkowania oraz wpływa na wydłużenie jej żywotności.

EvoPoreHRC to nowa generacja materiałów do produkcji materaców, charakteryzująca się wysoką stabilnością wszystkich najistotniejszych parametrów podczas zmian temperatury i wilgotności. Wilgoć i temperatura wytwarzana przez ludzkie ciało wpływają negatywnie na właściwości pian HR, lateksowych i pian PUR . Wilgoć, temperatura i nacisk powoduje mięknięcie pian. Czynniki te mają negatywny wpływ na funkcjonalność materaca. W efekcie zmniejsza się oparcie dla kręgosłupa i całego ciała, co zwalnia proces odprężenia mięśniowego. Nowa struktura komórek w pianie EvoPoreHRC jest ekstremalnie stabilna. Strukturalna mieszanka komórek jest lepiej odporna na wilgoć, temperaturę i wysoki nacisk. Podczas użytkowania nie zmienia swojej twardości, jest bardzo elastyczna, sprężysta i przewiewna. Dodatkowo podczas produkcji standardowych pian HR w stosunku do EvoPoreHRC zużywa się znacznie mniej energii, czyli w efekcie udało się opracować technologię produkcji jakościowo lepszego materiału przy niższych nakładach energii, co chroni środowisko naturalne.
SILK TOUCH to antyalergiczny pokrowiec z jedwabistego materiału i jednocześnie niezwykłe połączenie delikatności i luksusu z wytrzymałością.